Otevřeli klubovnu pro mládež a internetové centrum pro občany

Vydal Administrátor 12. 04. 2007, téma Napsali o nás, přečteno 1639x , zdroj: Regionální noviny Boskovicko

Mladí lidé z Rozseče mohou část svého volna trávit v nové klubovně, otevřela ji pro ně obec. Takzvaný teen klub se nachází v prvním patře rekonstruovaného Obecního úřadu a funguje již téměř měsíc. V útulné místnosti jsou prozatím k dispozici dva počítače, hi-fi věž, stolní fotbal a deskové hry, mladí si rovněž mohou uvařit čaj nebo kávu.

"Zdejší mládež neměla kam jít, scházela se v čekárně a v boudě za obchodem. Říkala jsem si, že by si zasloužili lepší a kulturnější prostředí," nastínila prvotní impuls iniciátorka projektu a zároveň zastupitelka Věra Prosová. Ostatní zastupitelé tuto myšlenku podpořili a dohodli se, že mladým věnují a zařídí nevyužitou místnost v budově Obecního úřadu.

Klub má charakter nízkoprahového zařízení, není v něm žádný povinný program a může do něj přijít kdokoli starší třinácti let. Prozatím je otevřený ve středu a v pátek od 17 do 20 hodin. "Po dohodě se mnou nebo se starostou lze otevřít - samozřejmě podle možností - i v jiných dnech či hodinách," dodala Prosová.

Povinností mladých, kterých dochází kolem patnácti, je pouze dodržování základních pravidel - dbát na pořádek, nepít v klubovně alkohol, nekouřit a neničit majetek. Provozní řád hovoří také o neužívání sprostých slov a povinnosti střídat se u jednotlivých zařízení.

Věra Prosová by pro návštěvníky klubovny ráda v budoucnu zajistila i občasné přednášky a besedy o tématech, která je zajímají. Obrátila se i na tamní vysokoškoláky, kteří studují nebo studovali ve velkých městech a mohou mít potřebné kontakty. "Je tu několik lidí, s nimiž bych ráda spolupracovala. Oni sami mají o klubovnu zájem a využívají ji ke svým setkáním v sobotu," dodala Prosová.
 

Starosta Miroslav Šikula Provádí klubovnou, kterou rozsečské mládaži věnovala radnice.
 

Nová místnost v obci ale neplní jen funkci mládežnické klubovny, vždy v pondělí a ve čtvrtek od 18 do 20 hodin slouží jako internetové centrum pro veřejnost. Zdaleka ne každý je v obci připojen. Těm, kdo mají zájem, nabízíme možnost využít služby internetu zdarma," informoval starosta Miroslav Šikula.

Klubovnu a internetové centrum chtějí zastupitelé spolu s občany slavnostně otevřít v neděli 15. dubna ve 14 hodin.

Nejnovější fotoalbum

Zprávy z regionu

Chyba: nepodařilo se načíst zdroj...