Rozseč zdobí nová ulice

Vydal Administrátor 17. 03. 2007, téma Napsali o nás, přečteno 1677x , zdroj: www.boskovicko.cz

Ačkoliv obec na úpatí Vysočiny trpí nouzí o stavební místa, podařilo se zde v loňském roce vybudovat novou ulici, na níž vyrostlo pět rodinných domů a další dva zde stavebníci plánují na letošek. Ulice, jež stála obecní pokladnu čtyři miliony korun, je kolmo napojená na státní silnici směrem na Hodonín. „Výstavba začala loni, položili jsme zde inženýrské sítě, zbudovali kanalizaci a vytvořili vozovku. Nyní zbývá dokončit terénní úpravy a instalovat osvětlení,“ vypočítal starosta Rozseče Miroslav Šikula.

Jak dále uvedl, v celé obci je prozatím k dispozici dalších pět stavebních míst, ale poptávka je větší. „Mám v kanceláři šest žádostí, ale mnoho dalších lidí se chodí na možnosti výstavby ptát ústně a musím je odmítat,“ dodal Šikula. Zmíněná místa hodlá obec letos zasíťovat a metr čtvereční prodávat přibližně za padesát korun.
   Nadějí pro ostatní, kteří by se rádi v Rozseči usadili, je úprava územního plánu, již vedení obce plánuje letos zahájit. Konkrétní počet budoucích parcel nechtěl starosta odhadovat, vše bude záležet na tom, kolik pozemků se obci podaří vykoupit.

Nová ulice v Rozseči

   Ulice v Rozseči nejsou sice pojmenované, ale přídavné jméno „nová“ se v myslích občanů uchytilo natolik, že se pro uvedenou ulici stalo neoficiálním názvem.

Nejnovější fotoalbum

Zprávy z regionu

Chyba: nepodařilo se načíst zdroj...