Rozšiřování IDS JMK

Vydal Administrátor 15. 10. 2006, téma Zajímavosti, přečteno 3153x , zdroj: www.idsjmk.cz

Společnost KORDIS JMK, spol. s r. o. připravuje další rozšíření Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Ke stávajícím 257 obcím zaintegrovaným v prvních třech etapách IDS JMK přibyde od jara 2007 další stovka obcí 4A. etapy na Boskovicku. Do tohoto rozšíření spadá i naše obec.

Dopravní řešení 4A. etapy IDS JMK


Hlavní spojení Boskovicka s Brnem zajistí vlaková linka S2 (Letovice - Skalice nad Svitavou - Blansko - Adamov - Brno - Sokolnice - Křenovice) a autobusová linka 301 (Bystré - Olešnice - Kunštát - Lysice - Černá Hora - Lipůvka - Kuřim - Brno, Královo Pole).

Za další důležité linky lze považovat autobusovou linku 162, která spojí Boskovice s Černou Horou, Lipůvkou a Kuřimí a linku 313, která spojí Lysice s Žernovníkem, Lipůvkou a Kuřimí.

Na uvedené páteřní linky budou v přestupních uzlech navazovat další autobusové linky, vlaková linka S21 (Skalice nad Svitavou - Boskovice - Jevíčko) a vlaková linka S22 (Letovice - Březová nad Svitavou), které cestující rozvezou do okolních obcí. Spojení Boskovic s Brnem bude zajištěno svazkem linek obsluhujících zastávky v Boskovicích a svážejících cestující dále do Skalice nad Svitavou, kde bude možný přestup na vlaky směr Brno. Kdo pojede do Králova Pole může z Boskovic využít linku 162 a v Černé Hoře přestoupit na linku 301. Cestující z Boskovic, kteří budou chtít být rychle v centru Brna, budou využívat vybrané spoje linek 250 a 251, na které budou ve Skalici nad Svitavou navazovat rychlíky a spěšné vlaky směr Brno.

Jedinou nezaintegrovanou obcí na Boskovicku zůstáva Úsobrno. Jeho integraci plánujeme v roce 2007, kdy by měla být opravena a převedena na silnici III. třídy současná účelová komunikace z Uhřic do Úsobrna. Úsobrno bude obsluhováno linkou 290. Zařazení současné linky z Jevíčka do Horního Štěpánova do IDS JMK je velice problematické, neboť linka prochází územím tří krajů (Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký) a obluhuje převážně obce jiných krajů než je kraj Jihomoravský. Z tohoto důvodu bude doprava provozována v současné podobě.

Návrhy jízdních řádů a další informace se dozvíte na adrese: http://www.idsjmk.cz/rozsireni/rozsireni.htm

Nejnovější fotoalbum

Zprávy z regionu

Chyba: nepodařilo se načíst zdroj...