Tažení proti nevyžádané reklamě - 1. útok odražen

Vydal Administrátor 21. 08. 2006, téma Ostatní, přečteno 1658x

Situace je taková, že mezi spamovými roboty, respektive jejich programátory a správci webových serverů zuří již několik měsíců vleklá zákopová válka. A jak jsme na tom u nás, na našem webu? Dá se říci, že vítězíme (zatím), jelikož 1. útok byl z velké části odražen.... V poslední době se na internetu rozmohl nový druh sportu. Po zákazu klasického poštovního spamu, ve většině civilizovaných zemí, tu máme spamování vstupních formulářů, tedy převážně mailformů, knih hostů a diskusních serverů, desítkami, někdy stovkami reklam, které dokáží zahltit databáze megabajty datového marastu. A navíc tyto reklamy mají nezřídka pornografický podtext, nebo nabízejí nelegální software. Vzhledem k tomu že spam jako takový, byl v mnoha zemích postaven mimo zákon, doufejme že v tomto případě to v naší milované EU to také nebude dlouho trvat. Ale proč píši tento příspěvek. Právě kvůli spamu formulářů byly vyměněny všechny formuláře na tomto webu za odolnější, ale spamoví roboti jsou vytrvalí. A hlavně, ti co je programují, vynalézaví.
Takže dnes /v pondělí 21.8./, kdy jsem našel v inzerci přes 40 reklam na online poker, casina a viagru rozhodl jsem se jednat a vkládání nových inzerátů úplně zastavit. Je to pouze dočasné řešení.
Inzerce nebyla jediným cílem útoku. Díky ochraně v komentářích bylo zablokováno přes 150 reklam. A útok pokračoval a pokračuje nadále. Celkem už bylo zblokováno přes 300 komentářů s reklamou.
Robot hlasoval i v anketě, takže bylo pozměněno hlasování v anketě tak, aby roboti nemohli hlasovat.
Tedy závěrem bych chtěl říci, abyste to nechápali jako cenzuru, ale nutné opatření. Také by mne zajímalo, co na to server Yahoo, který spameři a reklamní piráti vesele zneužívají. I když v poslední době také mnoho spamových reklam má doménu prvního řádu *.ru Podívejme, byznys už dorazil i do země, kde zítra znamená včera. Inu, jak říkají staří latiníci, peníze nesmrdí...

Nejnovější fotoalbum

Zprávy z regionu

Chyba: nepodařilo se načíst zdroj...