Počet zobrazených článků: 5 (z celkem 10 nalezených)

Studny ano, ale s platným povolením

Vydal Administrátor 22. 03. 2007, téma Napsali o nás

Rozruch a spoustu nejasností vzbudil v posledních týdnech varovný leták s vyobrazením studniční pumpy. Občané jsou jím pod pohrůžkou pokuty upozorněni na končící platnost povolení k odběru a vypouštění vod.
Jak se tedy věci mají? Kdo potřebuje povolení a kdo nikoli? Jaké termíny jsou důležité a jaké sankce hrozí?

Celý článek

Rozseč zdobí nová ulice

Vydal Administrátor 17. 03. 2007, téma Napsali o nás

Ačkoliv obec na úpatí Vysočiny trpí nouzí o stavební místa, podařilo se zde v loňském roce vybudovat novou ulici, na níž vyrostlo pět rodinných domů a další dva zde stavebníci plánují na letošek. Ulice, jež stála obecní pokladnu čtyři miliony korun, je kolmo napojená na státní silnici směrem na Hodonín. „Výstavba začala loni, položili jsme zde inženýrské sítě, zbudovali kanalizaci a vytvořili vozovku. Nyní zbývá dokončit terénní úpravy a instalovat osvětlení,“ vypočítal starosta Rozseče Miroslav Šikula.

Celý článek

V Rozseči má stát větrná elektrárna, rozhodnou o ní občané v referendu

Vydal Administrátor 06. 03. 2007, téma Napsali o nás

Před vážným rozhodnutím stojí občané Rozseče nad Kunštátem, během několika měsíců je čeká referendum týkající se jejich souhlasu či nesouhlasu s výstavbou větrné elektrárny na území obce.

Celý článek

Nemocnice Boskovice bude neziskovým zdravotnickým zařízením

Vydal Administrátor 11. 10. 2006, téma Napsali o nás

Z obchodní společnosti s ručením omezeným na veřejné neziskové ústavní zdravotnické zařízení se musí změnit právní forma Nemocnice Boskovice podle zákona, který nabyl účinnosti 30. května tohoto roku. Boskovičtí zastupitelé již schválili v souladu s příslušným zákonem novou zřizovací listinu a statut nemocnice na Nemocnice Boskovice, v.n.ú.z.z.

Celý článek

Radnice jihomoravských měst a obcí začínají rozšiřovat hřbitovy, chybí místa k pohřbívání zesnulých

Vydal Administrátor 16. 09. 2006, téma Napsali o nás

V řadě měst a obcí na jižní Moravě chybí místa, kam by mohla pohřbívat zesnulé. Radnice proto začínají hřbitovy rozšiřovat nebo plánují stavbu úplně nových. Například v Blansku začali s modernizací pohřebiště už minulý rok a náklady se během let vyšplhají na deset miliónů korun.

Celý článek

Nejnovější fotoalbum

Zprávy z regionu

Chyba: nepodařilo se načíst zdroj...