Počet zobrazených článků: 5 (z celkem 49 nalezených)

Hlasujte pro náš web v soutěži Zlatý erb!

Vydal Administrátor 23. 01. 2008, téma Ostatní

Desátého ledna byl vyhlášen další ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky obce či města v daném kraji. Naše stránky budou letos poprvé usilovat o co nejlepší umístění, o čemž rozhodne z odborníků složená porota.

Celý článek

Novoroční přání 2008

Vydal Miroslav Šikula 01. 01. 2008, téma Ostatní

    Vážení spoluobčané, přeji Vám krásný novoroční den. Dovolte mi, abych jménem obecního zastupitelstva a jménem svým Vám popřál vše nejlepší v novém roce.

Celý článek

První sníh!

Vydal Administrátor 19. 10. 2007, téma Ostatní

Dnes 19. října 2007 se v Rozseči kolem poledne objevil první sníh zimy 2007/2008.

Vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Vydal Administrátor 17. 08. 2007, téma Ostatní

Hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek vyhlásil na celém území Jihomoravského kraje období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Toto vyhlášení nabývá účinnosti dnem 17. srpna 2007.
V období nadměrného sucha je v místech se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru zakázáno: rozdělávat nebo udržovat otevřený oheň, kouřit, odhazovat hořící nebo doutnající předměty, používat zábavnou pyrotechniku a jiné obdobné výrobky. Porušením stanovených podmínek požární bezpečnosti v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru fyzickými osobami lze v souladu s nařízením kraje postihovat jako přestupek. Za tento přestupek lze fyzické osobě uložit pokutu do výše 30 tis. Kč. V případě porušení požární bezpečnosti právnickými a podnikajícími fyzickými osobami při výkonu jejich podnikatelské činnosti lze v souladu s nařízením kraje postihovat jako jiný správní delikt. Kraj může uložit pokutu až do výše 200 tis. Kč.

Meteorologové varují před suchem a požáry na jižní Moravě

Vydal Administrátor 15. 08. 2007, téma Ostatní , zdroj: pocasi.chmi.cz

Výstraha na nebezpečí požárůMeteorologové vydali výstrahu, v níž varují před suchem v Jihomoravském kraji. Nedostatek srážek může zvýšit riziko požárů. Výstraha platí od 13.8. až do odvolání.
 

V Jihomoravském kraji přetrvává velmi nízká půdní vlhkost. Podle předpovědi se negativní srážková bilance v tomto kraji nezlepší.
Možné škody a doporučení ke zmírnění následků jevu:
- Je nutno chovat se tak, aby nemohlo dojít ke vzniku požáru: kdekoliv v přírodě nerozdělávat oheň, nekouřit, vyhnout se používání přenosných vařičů i jiných zdrojů otevřeného ohně.
- Dle situace je vhodné šetřit vodou.

Nejnovější fotoalbum

Zprávy z regionu

Chyba: nepodařilo se načíst zdroj...