Počet zobrazených článků: 5 (z celkem 11 nalezených)

Umístění obecního webu v krajském kole soutěže Zlatý erb 2008

Vydal Administrátor 15. 03. 2008, téma Zajímavosti

Webové stránky naší obce byly letos poprvé přihlášeny do soutěže Zlatý erb. Do krajského kola Jihomoravského kraje se přihlásilo celkem 25 obecních webů.V pátek 14. 3. 2008 byly vyhlášeny výsledky krajského kola Jihomoravského kraje za přítomnosti 1. náměstka hejtmana kraje Ing. Milana Venclíka. Na jakém místě se umístili naše stránky se dozvíte v tomto článku.

Celý článek

Patří větrné elektrárny do okolí Rozseče?

Vydal Administrátor 20. 03. 2007, téma Zajímavosti

Větrné elektrárny představují ekologický čistý zdroj energie. Jejich stavba se může vyplatit na území s roční průměrnou rychlostí větru minimálně 4 m/s. Jednou z takových lokalit je právě západní část okresu Blansko – tedy okolí naší obce. Zástupci několika energetických firem navštívili Rozseč s požadavky na umístění větrných elektráren v této krajinné oblasti.

Celý článek

IDS nabízí samé výhody, starostové z něj ale moc nadšeni nejsou

Vydal Administrátor 03. 11. 2006, téma Zajímavosti

Levnější cestování, možnost kombinace spojů, jízda vlakem, autobusem i městskou dopravou na jedinou jízdenku jsou výhody, které má přinést zavedení Integrovaného dopravního systému (IDS) v Jihomoravském kraji. Těšit se na ně pomalu mohou začít i obyvatelé boskovického regionu, protože ten se stane součástí systému už v březnu příštího roku.

Celý článek

Rozšiřování IDS JMK

Vydal Administrátor 15. 10. 2006, téma Zajímavosti

Společnost KORDIS JMK, spol. s r. o. připravuje další rozšíření Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Ke stávajícím 257 obcím zaintegrovaným v prvních třech etapách IDS JMK přibyde od jara 2007 další stovka obcí 4A. etapy na Boskovicku. Do tohoto rozšíření spadá i naše obec.

Celý článek

Rudní výskyt ve svratecké klenbě moravika - lokalita Rozseč nad Kunštátem

Vydal Administrátor 05. 08. 2006, téma Zajímavosti

Výskyt se nachází asi 900 m sz. od obce Rozseč nad Kunštátem a je přístupný po polní cestě, která je odbočkou ze silnice č. 362 (foto 1). Dobývky označované jako Horničí jsou v lese, cca 200 m od hlavní silnice (foto 2, mapa 1). Jedná se o historické ložisko zmiňované již v roce 1350, geologický průzkum v 60. letech označil zásoby jako průmyslově nevýznamné.

Celý článek

Nejnovější fotoalbum

Zprávy z regionu

Chyba: nepodařilo se načíst zdroj...